مجله پسر پارسی

وحشتناک ترین قلعه ها که ارواح در آنجا رفت و آمد دارند! (+عکس)

نویسنده : erzos | تاریخ : ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ - ۱۳٩۳/٢/٢

()

قلعه

از همان زمان صدای روح ها شنیده شد، اشباحی نیز در

گوشه و کنار دیده شد و سربازان فانتوم نیز مشاهده شدند،

 همه این موارد باعث شد تا.....

 

قلعه ها همیشه در تصورات ما  و در داستای تخیلی دوران کودکی مان جایگاه مخصوص خود را داشته اند. این مکان ها فضایی اسرار آمیز و  خانه هایی سلطنتی داشته اند که توسط پادشاه قهرمان از موجودات افسانه ای محافظت می شود و همواره یک پرنسس تنها نیز حضور داشته است که به وسیله پادشاه قهرمان نجات داده می شود. همه این موارد باعث شکل گیری باورهای کودکی ما می شود. قلعه های واقعی مکان های ترسناکی هستند و تاریخ های دلهره آوری دارند- از زندانیان فراموش شده تا شکنجه دشمنان... البته لازم به یادآوری است که روح های سرگردان در راهروهای قلعه نیست! در اینجا به 10 تا از ترسناک ترین قلعه ها در سرتاسر جهان را اشاره می کنیم.

بقیه در ادامه مطلب1.  قلعه بران- ترنسیلوانیا، رومانی
در افسانه ها آمده است که برام استوکر از این قلعه به عنوان خانه ای برای دراکولا استفاده می کرده است. چندین قلعه در اطراف رومانی وجود دارد که ادعا می شود خانه واقعی و حقیقی دراکولا است؛ اما قلعه بران، با نام قلعه دراکولا شناخته می شود، این قلعه در سال 1212 ساخته شده است و به عنوان یک قلعه افسانه ای از آن یاد می شود- Vlad Tepes aka Vlad the Impaler، از این مکان به عنوان مکانی برای شکنجه دشمنان یاد می شود. امروزه بازدیدکنندگان می تواند به تنهایی از این قلعه دیدن کنند و یا اگر جرات کافی ندارند، امکان استفاده از یک راهنما برای بازدید از این مجموعه وجود دارد.

  قلعه برن


3.    بری پامری، دوون انگلیس
گفته می شود بری پامری یکی از قلعه های اشباح در انگلیس است و یک بانوی سفید پوست دارد. این موضوع در مقایسه با قلعه تامورث بسیار ناراحت کننده تر است.  این باور وجود دارد که بانوی سفید پوست بری پامری، روح مارگارت پامری است که به وسیله خواهر شیطان صفتش النور به قتل رسیده است. همواره این شایعه وجود داشته است که بانو النور به خواهر کوچکتر و زیباتر خود حسادت می کرده است و وی را به مدت دو دهه در سیاه چال زندانی کرده است. گفته می شود روح او به صورت از نوک سر تا نوک پا به صورت کاملا سفیدپوش ظاهر می شود. او اغلب در خیابان قلعه مارگارت در گذر است. مردم می گویند هروقت با روح او مواجه می شوند، دچار ناراحتی، خشم و یا ترس می شوند.

  بری پامری


4.    قلعه ادینبرگ، ادینبرگ اسکاتلند
قلعه ادینبرگ در یکی از شهرهای اروپا واقع و به محل رفت و آمد روح بدل شده است. صدای مبهم طبل اغلب توسط بازدیدکنندگان شنیده می شود، اگرچه هیچ کس تا به حال خود طبل زن را ندیده است. این باور وجود دارد که صدای طبل مربوط به روح پسر بی سری است که قبل از حمله به قلعه، خود را از ساختمان به بیرون پرتاب کرده است. وجود گورستانی از سگ ها در اطراف قلعه باعث آمد و شد ارواح شده است، این درحالی است که سیاه چال به دلیل موارد غیرمنتظره که حتی به لحاظ علمی هم مورد آزمایش قرار گرفته است، محل رفت و آمد ارواح شده است. این ساختمان بر روی زمین های 900 ساله باقی مانده از آتشفشان قدیمی ساخته شده است.

 قلعه ادینبرگ


5.    قلعه بولدویدن، ولز
در سال 1829، مالک فعلی قلعه، آقای جان هی ویلیامز، استخوانهایی را نزدیک یکی از دودکش ها پیدا کرد. قلعه تحت بازسازی بود، اما این یافته های ترسناک باعث وحشت صاحب قلعه نشد. او دستور ادامه بازسازی را داد و استخوان ها را دوباره بازسازی کرد.  از همان زمان صدای روح ها شنیده شد، اشباحی نیز در گوشه و کنار دیده شد و سربازان فانتوم نیز مشاهده شدند، همه این موارد باعث شد تا قلعه بولدویدن در لیست ترسناک ترین قلعه های جهان قرار گیرد. در سال 2004 از این قلعه در مستند ارواح (Most Haunted) استفاده شد.

  قلعه بولدویدن


6.   قلعه دانلوس، ایرلند شمالی
دلایل زیادی برای ساخته شدن این قلعه در خطرناکترین نقطه یعنی بر روی صخره سواحل شمالی آنتریم وجود دارد. در سال 1586 یک دشمنی بزرگ خانوادگی در این قلعه به وجود آمد که نهایتا منجر به اعدام نگهبان قلعه شد. ظهور شبح او از زمانی اتفاق افتاد که شایعاتی مبنی بر مشاهده یک فرد با شنل بنفش و موی دم اسبی بر سر زبان ها افتاد. در سال 1639 آشپزخانه در دریا سقوط کرد و منجر به مرگ چند خدمتکار شد. امروزه بازدیدگنندگان از احساس سرما در برخی از بخش های قلعه خبر می دهند، این درحالی است که کارکنان فروشگاه کادو فروشی اغلب از حرکت اسرار آمیز کتاب ها و روشن شدن خود به خود رادیوها صحبت می کنند.

 قلعه دانلوس


7.    قلعه موشام، اتنبرگ، اتریش
درحال حاضر قلعه موشام به عنوان قلعه جادوگران شناخته می شود. این قلعه شاهد مرگ وحشتناک هزاران زن جوان بوده است که متهم به جادوگری شده بودند و به همین خاطر پس از شکنجه به قتل رسیدند. اتاق های وحشتناک شکنجه در سیاه چال ها و در زیر قلعه وجود داشته است. مرگ تعداد زیادی از زنان جوان در اتریش از خونبارترین محاکمه های جادوگران محسوب می شود. 

  قلعه موشام


8.    قلعه پردجاما، اسلوونی
قلعه پردجاما که قدمت آن به سال 1274 بر می گردد، تاریخ خونباری دارد. در افسانه ها آمده است که دزد بدنام از قرن 15 با خانواده اش از آتش انتقام امپراطور مقدس رم فرار کرد و در این قلعه ساکن شد. وقتی این قلعه را با خانواده اش پیدا کرد، ویران شده بود. در سال 1511 آن را بازسازی کرد اما مدت زیادی نگذشت که به خاطر زلزه دوباره ویران شد. برای بار سوم این قلعه در سال 1567 بازسازی شد و هنوز این قلعه در درون یک غار پابرجاست.  با توجه به تاریخ 700 ساله خشونت بار، این قلعه محل رفت و آمد ارواح شده است.

 قلعه پردجاما


9.    قلعه شیلیگام، نورتامبرلند انگلیس
قلعه دیگری در انگلیس به عنوان یکی از مکانهایی که ارواح زیاد در آن رفت و آمد می کند، شناخته می شود. روحی که مردم بارها آن را مشاهده کرده اند، مربوط به پسری آبی رنگ است. به نظر می رسد که وی در یک اتاق صورتی به دار آویخته شده است جایی که روح های زیادی در آن مشاهده شده است. مهمان هایی که در اتاق صورتی ایستاده اند، صدای ندبه فردی را به همراه نورهای آبی رنگ در اتاق یا هاله های آبی بالای تخت خواب می شنوند. بعد از انجام یک سری کارهای بازسازی در قلعه و پیدا شدن جسد یک مرد و یک پسر که در یک دیوار 10 فوتی پنهان شده بود، این اشباح سرگردان آرام گرفتند؛  اینکه آیا این اتفاقات واقعی بودند و یا راهی برای جذب گردشگر، کسی نمی داند.

 قلعه شیلیگام


10.    قلعه بلکورت، نیوپورت، رود آیلند ایالات متحده آمریکا
ساخت و ساز این قلعه در سال 1891 آغاز و در سال 1894 به پایان رسید. این قلعه، خانه تابستانی اولیور هازارد پری بلمونت بود که این قلعه را با تاکید زیاد بر روی رنسانس فرانسه و گوتیک دکور طراحی کرد. این قلعه توسط خانواده تینی در سال 1956 خریداری شد و از سوی هارولد تینی تقدیر شد. امروزه، گفته می شود روح وی هنوز هم در بخشهایی از ساختمان مورد علاقه اش در حال پرسه زدن است. این قلعه اکنون به فروش گذاشته شده است و قیمت فعلی آن حدود 7.2 میلیون دلار است.

 قلعه بلکورت


دسته بندی : متافیزیک (ماوراءالطبیعه)